Na całym świecie neurolodzy wraz z informatykami sprawdzają, w jaki sposób  można przekierować  myśli na polecenia sterowania komputerem.

Każdemu obrazowi w korze mózgowej towarzyszy elektryczna burza. Jej echo rejestrują czujniki przytwierdzone do specjalnego czepka założonego na głowę. Dekodują one impulsy nerwowe, dzięki czemu komputery staja się płynnym przedłużeniem ludzkich myśli.

 

Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją gier komputerowych, skanują wzorce myślowe w mózgu. Są w stanie rozpoznawać nastroje takie jak gniew, radość czy stres. Eksperci twierdzą, że już wkrótce stanie się możliwa interpretacja konkretnych wyrazów.

Odkrywane kolejne możliwości umysłu już pomagają osobom dotkniętym np. paraliżem. Neurolodzy wszczepiają chorym mały czip do części kory mózgowej odpowiedzialnej za ruchy.  Dzięki temu pacjenci mogą samodzielnie obsługiwać komputer.

[źródło: Wiedza i życie - grudzień 2019]

Sterowanie myślami
Poszukujemy lekarzy i fizjoterapeutów

Przychodnia Konsultacyjno – medyczna “Akogo med” poszukuje do pracy lekarzy specjalistów w dziedzinie: neurologii, psychiatrii, ortopedii. Poszukujemy również fizjoterapeutów do pracy w przychodni w godzinach 9.00 – 15.00 oraz psychoterapeutów.
Osoby zainteresowane pracą w Przychodni “Akogo med” prosimy o wysyłanie CV na adres: pacjent@akogo.pl
Zapraszamy do współpracy.
close-link