Psychiatra specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób i zaburzeń psychicznych. Wczesne wykrycie i zdiagnozowanie problemu często prowadzi do zatrzymania rozwoju choroby, a co za tym idzie powrotu pacjenta do normalnego życia. Dlatego nie powinniśmy się obawiać wizyty w gabinecie i rozmowy z psychiatrą z Warszawy (Bielany).

 

Kiedy warto skorzystać z konsultacji psychiatrycznej?

 

Często konieczność skonsultowania się ze specjalistą zdrowia psychicznego sugeruje lekarz rodzinny. Nie musimy jednak czekać na jego zalecenie. Do psychiatry należy się udać wówczas, gdy zauważymy u siebie?

psychiatria

  • nagłe zmiany nastroju,
  • zmiany w relacjach z rodzinną i innymi ludźmi,
  • zmiany w codziennej aktywności,
  • trudności z zaakceptowaniem nowej sytuacji,
  • lęki i niepokój,
  • smutek, przygnębienie, bezradność,
  • uczucie odosobnienia, samotność,
  • nadmierną nerwowość, nadwrażliwość,
  • dostrzeganie rzeczy, które nie istnieją.

Psychiatra to także specjalista, który może wesprzeć w walce z nałogiem.

Dlatego, jeśli szukasz specjalistycznej pomocy w Warszawie (Bielany) psychiatra z naszego centrum jest do Twojej dyspozycji.

 

Jak przebiega leczenie psychiatryczne?


Wiele osób odczuwa stres przed pierwszą wizytą u psychiatry. To zupełnie niepotrzebne. Podczas pierwszej wizyty lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem. Rozmowa może dotyczyć różnych kwestii. Zależą one od zgłaszanych przez nas problemów. Na podstawie wywiadu psychiatra zleci testy psychologiczne, badania w laboratorium lub konsultację neurologiczną. Decyzja o rozpoczęciu leczenia jest podejmowania w oparciu o wyniki powyższych badań.

Psychiatra może przepisać pacjentowi leki. Leczenie farmakologiczne wiąże się z regularnymi wizytami w gabinecie psychiatrycznym. To bardzo ważne, żeby lekarz miał możliwość oceny tego, jak farmakologia wpływa na pacjenta – jego samopoczucie, ogólny stan zdrowia oraz życie.

Psychiatra leczy m.in.: depresje, zaburzenia psychiczne, emocjonalne i zaburzenia osobowości, chorobę afektywną dwubiegunową, nerwice, schizofrenię, zaburzenia odżywiania, psychozy i manie, zespół stresu pourazowego, pacjentów przejawiających skłonności samobójcze.

 

Psychiatra – Warszawa


Siedzibą Przychodni Konsultacyjno-Medycznej „Akogo med” jest Żoliborz. Przychodnia sąsiaduje z ważnymi arteriami komunikacyjnymi, co zapewnia łatwy i szybki dojazd zarówno z dzielnic Żoliborz i Bielany, jak również innych punktów na mapie miasta Warszawa. Naszą pomoc kierujemy do wszystkich pacjentów poszukujących profesjonalnego wsparcia w zakresie diagnostyki i terapii. Zapewniamy krótkie terminy oczekiwania na wizytę, przyjazną atmosferę oraz wsparcie ze strony wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Zachęcamy do kontaktu z Rejestracją i umówienia dogodnego terminu wizyty u psychiatry w Warszawie (Bielany).

W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji. Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą psychoterapii w Warszawie!

Poszukujemy lekarzy i fizjoterapeutów

Przychodnia Konsultacyjno – medyczna “Akogo med” poszukuje do pracy lekarzy specjalistów w dziedzinie: neurologii, psychiatrii, ortopedii. Poszukujemy również fizjoterapeutów do pracy w przychodni w godzinach 9.00 – 15.00 oraz psychoterapeutów.
Osoby zainteresowane pracą w Przychodni “Akogo med” prosimy o wysyłanie CV na adres: pacjent@akogo.pl
Zapraszamy do współpracy.
close-link