alergolog dziecięcyAlergolog dziecięcy zajmuje się chorobami wywoływanymi przez rozprzestrzenione w środowisku alergeny powodujące reakcję uczuleniową u dzieci od urodzenia do 18. roku życia. Jego zadaniem jest ustalenie przyczyny alergii i wdrożenie schematu leczenia. W swojej pracy alergolog korzysta z szerokiego wachlarza narzędzi diagnostycznych,  których zadaniem jest określenie reakcji organizmu na konkretne antygeny.

Reakcja uczuleniowa zachodzi na skutek nieprawidłowej odpowiedzi układu immunologicznego na kontakt z substancją będącą alergenem. Alergie u dzieci mogą być wywoływane przez:

  • alergeny wziewne,
  • alergeny pokarmowe,
  • alergeny kontaktowe.

Rodzice mają własne obserwacje dotyczące stanu zdrowia dzieci, jednak dopiero wizyta w przychodni alergologicznej w Warszawie może je potwierdzić lub obalić. Warto odwiedzić nas, jeśli taka jest sugestia pediatry, ale również na własną rękę. Przychodnie alergologiczne w Warszawie przyjmują dzieci w różnym wieku, a specjaliści prowadzą wywiad, kwalifikują małego pacjenta do badań, edukują rodziców, jak opiekować się małym alergikiem i obejmują go stałą, kompleksową opieką.

 

Kiedy należy się skonsultować z alergologiem dziecięcym?

 

Na konsultację z alergologiem dziecięcym należy się udać, gdy obserwujemy u dziecka lub samo ono nam zgłasza następujące objawy:

  • napady kichania,
  • wodnisty katar,
  • łzawienie oczu,
  • przekrwienie spojówek,
  • świąd nosa.

Alergolog dziecięcy może również pomów w sytuacji, gdy dziecko odczuwa niepokojące objawy po spożyciu określonego produktu albo zetknięciu się z daną substancją. Zakres specjalizacji alergologa obejmuje również leczenie jednostek chorobowych, takich jak: astma alergiczna, kaszel alergiczny, katar sienny, angina alergiczna, pokrzywka alergie pokarmowe, alergiczne zapalenie zatok, alergiczne zapalenie ucha oraz alergiczne zapalenie spojówek.

 

Alergolog dziecięcy  – Warszawa

 

Przychodnia Konsultacyjno-Medyczna „Akogo me” oferuje profesjonalną opiekę medyczną dzieci i młodzieży. W naszej placówce doświadczenie i wiedza stykają się z nowoczesnymi metodami leczenia, dzięki czemu zapewniamy najwyższe standardy opieki. Wykonujemy testy alergiczne dzieci i wdrażamy spersonalizowane schematy leczenia. W razie potrzeby modyfikujemy zalecenia dietetyczne, a u pacjentów kwalifikujących się przeprowadzamy odczulanie. W trakcie leczenia w przychodni alergologicznej weryfikujemy jego skuteczność oraz to, jak podawane leki wpływają na ogólny stan zdrowia i samopoczucie dziecka.

Do współpracy z alergologiem dziecięcym zachęcamy rodziców i opiekunów dzieci z terenu całego miasta Warszawa, w szczególności dzielnic Żoliborz i Bielany. Zapewniamy krótkie terminy oczekiwania na wizytę, profesjonalną pomoc medyczną oraz przyjazną atmosferę. Nasz alergolog dziecięcy cechuje się doskonałym podejściem do Małych Pacjentów, dzięki któremu wizyta w gabinecie przebiega w bezstresowej atmosferze.

Zapraszamy do zapoznania się również z naszą ofertą pulmonologa dziecięcego w Warszawie!

Poszukujemy lekarzy i fizjoterapeutów

Przychodnia Konsultacyjno – medyczna “Akogo med” poszukuje do pracy lekarzy specjalistów w dziedzinie: neurologii, psychiatrii, ortopedii. Poszukujemy również fizjoterapeutów do pracy w przychodni w godzinach 9.00 – 15.00 oraz psychoterapeutów.
Osoby zainteresowane pracą w Przychodni “Akogo med” prosimy o wysyłanie CV na adres: pacjent@akogo.pl
Zapraszamy do współpracy.
close-link
Call Now Button