Neurolog dziecięcy to specjalista zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób neurologicznych u dzieci i młodzieży. Neurologia to rozległa dziedzina medycyny, która obejmuje zarówno choroby wyłączenie układu nerwowego, jak i szereg innych zaburzeń. Z uwagi na szeroki zakres, jak również wymagającą diagnostykę, rodzice szukają dla swoich dzieci wyłącznie dobrego neurologa w Warszawie. 

Podstawowym zadaniem neurologa jest ocena rozwoju dziecka. Wczesna i właściwa diagnoza problemu stwarza szanse prawidłowego rozwoju dziecka, a co za tym idzie warunki do osiągnięcia przez nie niezależności w dorosłym życiu. Problemy i schodzenia neurologiczne mogą  być diagnozowane w ramach pomocy ambulatoryjnej i szpitalnej. Gdy dostaniesz się pod opiekę neurologa dziecięcego, którego darzysz zaufaniem, na pewno poprowadzi on terapię w taki sposób, aby pomogła dziecku w odzyskaniu zdrowia i lepszym funkcjonowaniu. 

 

Lekarz neurolog: Kiedy warto umówić dziecko na konsultację?

 

Osobami, które dostrzegają subtelne nieprawidłowości w funkcjonowaniu i rozwoju dziecka najczęściej są rodzice lub lekarz pediatra. W tym przypadku nie należy ignorować niepokojących sygnałów. Nietypowe zachowania, pozycje lub odruchy, a także brak oczekiwanej reakcji na bodźce mogą stanowić pierwsze objawy schorzeń układu nerwowego.

Na konsultację z lekarzem neurologiem należy się umówić w sytuacji, w której dziecko:neurolog dziecięcy

 • porusza się w sposób nietypowy
 • utrzymuje sztywność karku,
 • wykazuje nadmierne lub zbyt słabe napięcie mięśni, nie ma siły w mięśniach,
 • w pozycji leżącej często wygina się w łuk.
 • wykazuje nadmierną lub niedostateczną senność lub płaczliwość,
 • nie szuka, nie utrzymuje lub unika kontaktu wzrokowego,
 • nie zwraca uwagi na otoczenie, ludzi zabawki,
 • nie odwraca głowy i nie zwraca się w kierunku źródła bodźca dźwięku,
 • zachowuje się w sposób sugerujący brak odczuwania zapachów i smaków
 • ma problemy z utrzymywaniem stolca lub moczu,
 • skarży się na częste bóle i zawroty głowy,
 • ma problemy z koncentracją i nauką.
 

Powyższa lista objawów nie wyczerpuje w pełni niepokojących symptomów. Jeśli coś w zachowaniu Twojego dziecka budzi Twój niepokój w pierwszej kolejności skonsultuj się z Waszym pediatrą. W razie potrzeby pediatra zasugeruje konsultację neurologiczną. Neurolog przeprowadza diagnostykę zarówno przy pomocy prostych badań wstępnych, jak i badań diagnostycznych wymagających zastosowania zaawansowanej aparatury medycznej. Rodzaj zlecanych badań zależy od zgłaszanego problemu oraz wyników wstępnej konsultacji.
Więcej szczegółów uzyskasz podczas wizyty i rozmowy z neurologiem z Warszawy.

 

Przychodnia neurologiczna – Warszawa

 

Potrzebny dobry neurolog dziecięcy? Przychodnia Neurologiczna „Akogo med” zapewnia kompleksową opiekę doświadczonego neurologa współpracującego ze specjalistami wielu innych dziedzin, aby zapewnić dziecku leczenie na najwyższym poziomie.

Neurolog prywatnie oferuje krótkie terminy oczekiwania na konsultację, co przekłada się na praktycznie nieograniczony dostęp profesjonalnej pomocy medycznej, tak w zakresie diagnostyki, jak i leczenia neurologicznego dzieci do urodzenia do 18. roku życia. Przychodnia Neurologiczna „Akogo med” znajduje się tuż przy parku Kępa Potocka, blisko głównych arterii komunikacyjnych. To zapewnia łatwy i szybki dojazd zarówno z pobliskiej dzielnicy Bielany, jak i każdego miejsca na terenie miasta Warszawa. Pytania lub wątpliwości prosimy kierować telefonicznie lub mailowo do Rejestracji Przychodni. Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą neuropsychologa dziecięcego!

Poszukujemy lekarzy i fizjoterapeutów

Przychodnia Konsultacyjno – medyczna “Akogo med” poszukuje do pracy lekarzy specjalistów w dziedzinie: neurologii, psychiatrii, ortopedii. Poszukujemy również fizjoterapeutów do pracy w przychodni w godzinach 9.00 – 15.00 oraz psychoterapeutów.
Osoby zainteresowane pracą w Przychodni “Akogo med” prosimy o wysyłanie CV na adres: pacjent@akogo.pl
Zapraszamy do współpracy.
close-link