psychoterapia warszawa bielanyPsychoterapeuta to specjalista posiadający kwalifikacje i uprawnienia do prowadzenia psychoterapii. Dobry psychoterapeuta może pracować w oparciu o różne podejścia psychoterapeutyczne, dzięki czemu dopasowuje rodzaj i zakres terapii indywidualnie do zgłaszanych przez pacjenta problemów. Przedmiotem oddziaływań psychoterapeuty jest rozpoznanie i leczenie problemów emocjonalnych i zaburzeń psychicznych. Psychoterapia pomaga również pacjentom w trudnych sytuacjach życiowych i wpływa korzystnie na rozwój osobowości.

Decyzja o spotkaniu z psychoterapeutą z Warszawy Bielany i rozpoczęcie terapii to pierwszy, ważny krok. Jeżeli chcesz, aby towarzyszył Ci godny zaufania specjalista, wybierz psychoterapeutę z naszego centrum (Warszawa Bielany).

Psychoterapia: Co to takiego?

 

Zgodnie z definicją Polskiej Federacji Psychoterapii „psychoterapia to proces zamierzonego oddziaływania na pacjenta środkami psychologicznymi, którego celem jest:

  • leczenie zaburzeń psychicznych,
  • pomoc w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych,
  • pomoc w trudnych sytuacjach życiowych,
  • rozwój osobowości”.
 

Psychoterapia jest więc kierowana do osób:

  • cierpiących na określone zaburzenia psychiczne, takie jak nerwice, fobie, natrętne myśli, depresja, zaburzenia odżywiania i wiele innych,
  • doświadczających trudności wynikających z problemów psychologicznych, osobistych i międzyludzkich,
  • potrzebujących pomocy z powodu znalezienia się w trudnych sytuacjach życiowych,
  • zainteresowanych własnym rozwojem osobistym w szerokim rozumieniu tego słowa.
 

Psychoterapia obejmuje cykl spotkać pacjenta z terapeutą. Możliwe są również spotkania w większej grupie. To zależy od rodzaju terapii i indywidualnych potrzeb. Dobry psychoterapeuta z Warszawy (Bielany) doradzi Ci w tym zakresie i zakwalifikuje Cię do terapii, która będzie wsparciem w rozwiązaniu Twoich problemów. W leczeniu trudnych zaburzeń psychoterapia jest traktowana jako metoda pomocnicza. Stosuje się ją obok leczenia farmakologicznego.

Psychoterapia opiera się głównie na rozmowach terapeuty z pacjentem, ale wielu terapeutów wykorzystuje również inne elementy takie jak: rysunek terapeutyczny, eksperymenty, pisanie listów, analizę symboli czy snów.

 

Psychoterapeuta – Warszawa

 

Pacjentów zainteresowanych rozpoczęciem psychoterapii zachęcamy do skorzystania z profesjonalnej pomocy Przychodni Konsultacyjno-Medycznej „Akogo med”. Naszą siedzibą jest Żoliborz. Bliskość ważnych arterii komunikacyjnych zapewnia łatwy i szybki dojazd z dzielnic Żoliborz i Bielany, jak również pozostałych lokalizacji na terenie miasta Warszawa.

Pacjentom zapewniamy krótkie terminy oczekiwania na specjalistę, przyjazną atmosferę oraz niezmiennie wysokie standardy pracy terapeutycznej. Nasz psychoterapeuta to specjalista z wieloletnim doświadczeniem, którego wyróżnia indywidualne podejście do każdego pacjenta. Jego zaangażowanie oraz umiejętność pracy z ludźmi o różnych oczekiwaniach przekładają się na bardzo dobre efekty leczenia. Już przy pierwszej wizycie u psychoterapeuty z Warszawy (Bielany) będziesz mieć okazję, aby się o tym przekonać.

W naszej ofercie znajdziesz również zapoznaj się z naszą ofertą fizjoterapii!

Poszukujemy lekarzy i fizjoterapeutów

Przychodnia Konsultacyjno – medyczna “Akogo med” poszukuje do pracy lekarzy specjalistów w dziedzinie: neurologii, psychiatrii, ortopedii. Poszukujemy również fizjoterapeutów do pracy w przychodni w godzinach 9.00 – 15.00 oraz psychoterapeutów.
Osoby zainteresowane pracą w Przychodni “Akogo med” prosimy o wysyłanie CV na adres: pacjent@akogo.pl
Zapraszamy do współpracy.
close-link