fizjoterapiaFizjoterapia jest częścią rehabilitacji. Koncentruje się na działaniach mających na celu przyspieszenie rekonwalescencji oraz ułatwienie choremu – po urazie lub zabiegu chirurgicznym – powrotu do sprawności. Fizjoterapia korzysta z metod leczenia środkami naturalnymi, które oparte są na formach energii fizycznej – ruchu, bodźcach termicznych, kinetycznych, elektrycznych, świetlnych oraz chemicznych.

Fizjoterapia koncentruje się na leczeniu nieprawidłowości układów:

  • mięśniowego,
  • mięśniowo-szkieletowego,
  • sercowo-naczyniowego,

Jest kluczowym puntem procesu leczenia i powrotu do zdrowia, a co za tym idzie odzyskania przez pacjenta możliwie jak największego stopnia sprawności ruchowej i niezależności. W Przychodni Konsultacyjno-Medycznej „Akogo med” bardzo dobre wyniki procesu fizjoterapeutycznego zawdzięczamy ścisłej współpracy między lekarzem, fizjoterapeutą i pacjentem.


Metody rehabilitacji wykorzystywane w procesie fizjoterapeutycznym

 

W procesie fizjoterapeutycznym korzystamy z wielu zaawansowanych metod i urządzeń, które pozwalają nam na dostosowanie leczenia do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego pacjenta. Jedną z nich jest terapia manualna, która polega na badaniu, postawieniu diagnozy i leczeniu manualnym. Terapia manualna jest przez nas stosowana w przypadku urazów stawów, więzadeł, mięśni i struktur torebkowych. Terapia opiera się na masażach, rozciąganiu mięśni, mobilizacji stawowej, manipulacjach oraz specjalistycznych ćwiczeniach.


Fizjoterapia po przebyciu choroby COVID-19

 

Fizjoterapia może również pomóc w powrocie do zdrowia pacjentów po przebyciu COVID-19. U znacznej grupy pacjentów przejście choroby może prowadzić do rozwoju dysfunkcji w zakresie prawie każdego układu. Leczenie długotrwałych skutków COVID-19 wymaga dużego wysiłki pacjenta i wyspecjalizowanego zespołu. W Przychodni Konsultacyjno-Medycznej „Akogo med” zapewniamy ścisłą współpracę specjalistów, których zadaniem jest dopasowanie terapii do zmian, jakie choroba spowodowała w organizmie pacjenta.


Fizjoterapia – Warszawa

 

Przychodnia Konsultacyjno-Medyczna „Akogo med” znajduje w dogodnej lokalizacji na terenie warszawskiej dzielnicy Żoliborz. Bliskość główny arterii komunikacyjnych zapewnia pacjentom łatwy i szybki dojazdy zarówno z pobliskiej dzielnicy Bielany, jak i dowolnego innego punktu na terenie miasta Warszawa. Pacjentów zainteresowanych rozpoczęciem leczenia fizjoterapeutycznego zachęcamy do kontaktu z Recepcją Przychodni „Akogo med”. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji. Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą rehabilitacji w Warszawie!

Poszukujemy lekarzy i fizjoterapeutów

Przychodnia Konsultacyjno – medyczna “Akogo med” poszukuje do pracy lekarzy specjalistów w dziedzinie: neurologii, psychiatrii, ortopedii. Poszukujemy również fizjoterapeutów do pracy w przychodni w godzinach 9.00 – 15.00 oraz psychoterapeutów.
Osoby zainteresowane pracą w Przychodni “Akogo med” prosimy o wysyłanie CV na adres: pacjent@akogo.pl
Zapraszamy do współpracy.
close-link