Neuropsycholog dziecięcyNeuropsycholog dziecięcy specjalizuje się w diagnozie i terapii neuropsychologicznej dzieci i młodzieży z ograniczonym uszkodzeniem mózgu. Diagnoza neuropsychologiczna polega na ocenie sprawności procesów poznawczych, jak również procesów emocjonalno-osobowościowych. W trakcie badania specjalista korzysta z licznych testów, które pozwalają na ocenę procesów intelektualnych oraz tego, w jakim stopniu zostały one osłabione. Ponadto diagnoza neuropsychologiczna pozwala z  dużym prawdopodobieństwem stwierdzić czy obserwowane problemy w zachowaniu pacjenta są następstwem uszkodzenia tkanki mózgowej, czy też wynikają z powodów czysto psychologicznych.

Rehabilitacja neuropsychologiczna

Rehabilitacja pacjentów jest jednym z głównych zadań neuropsychologa. Obejmuje działania terapeutyczne, trening poznawczy oraz specjalistyczne ćwiczenia. Jej celem jest redukcja objawów zaburzeń poznawczych i emocjonalnych, które powstały na skutek zdiagnozowanego uszkodzenia mózgu. Rehabilitacja jest prowadzona w taki sposób, aby umożliwić pacjentowi powrót do samodzielnego funkcjonowania, a w przypadku młodszych dzieci stworzyć warunki do takiego ich rozwoju, aby mogły uzyskać jak najwyższy stopień niezależności w przyszłości.

Obszary działania rehabilitacji neuropsychologicznej obejmują:

  • w przypadku chorych z zespołem amnestycznym, otępieniami trening pamięci,
  • rehabilitację zaburzeń mowy wśród pacjentów z afazją,
  • ćwiczenia koncentracji uwagi i funkcji wykonawczych,
  • ćwiczenia funkcji wzorkowo-przestrzennych.

Kiedy należy się skonsultować z neuropsychologiem?

 

Wskazaniem do wizyty u neuropsychologa są przede wszystkim choroby i zaburzenia neurologiczne, wśród których na uwagę zasługuje:

  • udar mózgu,
  • uraz czaszkowo-mózgowy,
  • stan po operacji neurochirurgicznej,
  • choroby neurodegeneracyjne,
  • zaburzenia mowy o typie afazji.

Neuropsycholog – Warszawa

Nasz neuropsycholog dziecięcy to specjalista cechujący się doskonałym podejściem do najmłodszych pacjentów. Dzięki temu konsultacje w gabinecie przebiegają w przyjaznej i swobodnej atmosferze, a lekarz może przeprowadzić diagnostykę i rozpocząć leczenie nie wzbudzając obaw dziecka. To bardzo ważne, ponieważ zależy nam na tym, żeby Mali Pacjenci chętnie współpracowali ze specjalistą i realizowali jego zalecenia. 

Siedzibą Przychodni Konsultacyjno-Medycznej „Akogo med” jest Żoliborz. W pobliżu przychodni znajdują się główne arterie komunikacyjne, co zapewnia pacjentom z dzielnicy Bielany, jak i całego miasta Warszawa szybki i dogodny dojazd. Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą neurologopedii dziecięcej w Warszawie!

Poszukujemy lekarzy i fizjoterapeutów

Przychodnia Konsultacyjno – medyczna “Akogo med” poszukuje do pracy lekarzy specjalistów w dziedzinie: neurologii, psychiatrii, ortopedii. Poszukujemy również fizjoterapeutów do pracy w przychodni w godzinach 9.00 – 15.00 oraz psychoterapeutów.
Osoby zainteresowane pracą w Przychodni “Akogo med” prosimy o wysyłanie CV na adres: pacjent@akogo.pl
Zapraszamy do współpracy.
close-link