Neurochirurg dziecięcyNeurochirurg dziecięcy to specjalista zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego dzieci. Kompetencje neurochirurga obejmują również leczenie schorzeń związanych z mózgowiem, rdzeniem kręgowym, nerwami obwodowymi oraz układem naczyniowym związanym z tymi strukturami. Podczas gdy neurolog specjalizuje się w leczeniu zachowawczym, neurochirurg przeprowadza również zabiegi terapeutyczne wymagające interwencji chirurgicznej.

Wizyta w poradni na ogół rozpoczyna się od wywiadu, podczas którego lekarz zadaje pytania o historię choroby dziecka oraz występowanie podobnych problemów w rodzinie. W gabinecie przeprowadza również standardowe badanie neurologiczne, podczas którego sprawdza:

 • odruchy,
 • napięcie mięśniowe,
 • postawę ciała,
 • występowanie objawów, takich jak sztywność karku czy światłowstręt.

W razie potrzeby neurochirurg może zlecić także przeprowadzenie specjalistycznych badań  diagnostycznych dziecka, z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury medycznej.

 

Prywatna klinika neurochirurgii w Warszawie

Do neurochirurga bezwzględnie powinni trafić dzieci z:

 • zaburzeniami widzenia,
 • urazami czaszkowo-mózgowymi,
 • dyskopatiami szyjnymi, piersiowymi i lędźwiowymi,
 • naczyniakami,
 • guzami kręgosłupa i mózgu,
 • zespołami ciśnieniowymi,
 • przewlekłymi bólami.
 

Do poradni neurochirurgicznej warto udać się także z dzieckiem, u którego nastąpiło przedwczesne zrośnięcie się szwów czaszkowych. Neurochirurg w ramach swojej specjalizacji pomaga dzieciom po urazach kręgosłupa oraz dzieciom z wadami rozwojowymi, takimi jak rozszczep kręgosłupa i czaszki. Wskazaniem do wizyty w gabinecie są także:

 • częste omdlenia,
 • zawroty głowy,
 • mrowienia i drętwienia kończyn.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając neurochirurga dzieciecego?

 

Wybierając neurochirurga dla swojego dziecka warto mieć na uwadze dostępność specjalisty. Neurochirurg prywatnie oferuje krótkie terminy oczekiwania i zapewnia pomoc wtedy, kiedy jest ona małemu pacjentowi najbardziej potrzebna. Jednocześnie na uwadze warto mieć podejście specjalisty do dzieci. Niezwykle ważnym jest to, aby dziecko czuło się dobrze w gabinecie, a kolejne wizyty w klinice nie powodowały u niego stresu czy lęku.

 

Poradnia neurochirurgiczna Warszawa

 

Lekarzy tej specjalizacji w Polsce jest stosunkowo niewielu, dlatego terminy oczekiwania na konsultację w ramach NFZ są bardzo odległe. Neurochirurg prywatnie oferuje możliwość przeprowadzenia diagnozy i rozpoczęcia leczenia w krótkim czasie po wystąpieniu niepokojących objawów. To bardzo ważne z perspektywy małych pacjentów, którzy otrzymują szansę na prawidłowy rozwój i uzyskanie samodzielności w późniejszym życiu.

Klinika Neurochirurgii „Akogo med” mieści się na warszawskim Żoliborzu. Sąsiedztwo głównych arterii komunikacyjnych zapewnia pacjentom łatwy i szybki dojazd z każdego punktu na terenie Warszawy. Dzięki temu nasza Poradnia neurochirurgiczna może kierować profesjonalną pomoc medyczną do dzieci i młodzieży z całego miasta. W celu umówienia dogodnego terminu konsultacji z neurochirurgiem prosimy o kontakt z Rejestracją. Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą alergologa dziecięcego w Warszawie!

Poszukujemy lekarzy i fizjoterapeutów

Przychodnia Konsultacyjno – medyczna “Akogo med” poszukuje do pracy lekarzy specjalistów w dziedzinie: neurologii, psychiatrii, ortopedii. Poszukujemy również fizjoterapeutów do pracy w przychodni w godzinach 9.00 – 15.00 oraz psychoterapeutów.
Osoby zainteresowane pracą w Przychodni “Akogo med” prosimy o wysyłanie CV na adres: pacjent@akogo.pl
Zapraszamy do współpracy.
close-link